enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Vali Seddar Yavuz Okul Güvenliği Değerlendirme Toplantısında Konuştu…!

Vali Seddar Yavuz Okul Güvenliği Değerlendirme Toplantısında Konuştu…!
26.10.2021 16:11
A+
A-

Okul Güvenliği Değerlendirme toplantısında konuşan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz okullarda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Vali Yavuz birçok veriyi paylaştığı toplantıda Kocaeli’de yaklaşık 2 bin öğretmenin aşı olmadığını ifade etti.

Okul Güvenliği Değerlendirme toplantısında konuşan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz okullarda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Vali Yavuz birçok veriyi paylaştığı toplantıda Kocaeli’de yaklaşık 2 bin öğretmenin aşı olmadığını ifade etti

2021-2022 yılı Eğitim Öğretim Yılı Okul Güvenliği Değerlendirme Toplantısı Kocaeli Valisi Seddar Yavuz Başkanlığında Kocaeli Kongre Merkezinde yapıldı. “Güvenli Okul Güvenli Gelecek” sloganı ile yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Kaymakamlar, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Jandarma Albay Yavuz Selim Kapancı, il Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kocaeli İl Müdürü Kamil Tüylüoğlu, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Mehmet Erkoç, İlçe Emniyet Müdürleri, İlçe Jandarma Komutanları, Okul Müdürleri, öğretmenler ve Okul Aile Birlikleri temsilcileri katıldı.

“EĞİTİM STRATEJİK BİR ALANDI”
Okul güvenliği konusunu oldukça önemseyen Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un talimatı ile güvenlik son zamanların en geniş katılımı ile yapıldı. 29 Ekim’de kutlanacak olan Cumhuriyet Bayramını kutlayarak konuşmasında başlayan Vali Seddar Yavuz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına rahmet dileyerek konuşmasını sürdürdü. Vali Yavuz konuşmasında, “Büyük Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti bugün her alanda küresel iddiasını tekrarlayan, dünya ile yarışan, hak ve menfaatlerini koruma konusunda kararlı çağdaş bir devlet haline gelmiştir. Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyetinin elde etmiş olduğu kazanımlarda emeği olan devlet büyüklerimize ve öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Hepinizin bildiği gibi eğitim, ulusların hür ve bağımsız yaşayabilmesinin ön koşuludur. Eğitim aslında stratejik bir alandır. Dünya her zaman eğitim sistemlerini tartışıyor, çocuk ve gençlerini hayata nasıl hazırlayabileceğinin hazırlıklarını ve görüşmelerini yürütüyor. Bugüne kadar dünyada mükemmel bir eğitim sistemi de bulunmuş değildir. Dünya var olduğundan bu yana hiçbir zaman bilgi bu kadar çabuk üretilmemiştir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.