enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kocaeli’de O Alan Millet Bahçesi Olacak…!

Kocaeli’de O Alan Millet Bahçesi Olacak…!
25.10.2021 20:13
A+
A-

Kocaeli’nin en büyük yeşil alanlarından biri olan ve uzun yıllar Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) olarak kullanılan Kartepe Köseköy’deki Memduh Tağmaç Kışlası da Millet Bahçesi oluyor.

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR
TOKİ’ye devredilen, bir kısmında Kocaeli Adliyesi yapılması planlanan 1200 dönümlük alanın Millet Bahçesi olması için TOKİ ve Büyükşehir arasında görüşmeler devam ediyor. Görüşmelerin olumlu sonuçlanması halinde 1000 dönüm araziye sahip bir Millet Bahçesi bölgede inşa edilecek.

ÇOK BÜYÜK ALAN
Askeriyenin boşalttığı alanlar bugün ilimizin en geniş yeşil alanları durumunda. Başiskele’deki Nahit Şenoğul Kışlası gibi, EDOK’un kullandığı Köseköy’deki Memduh Tağmaç Kışlası’nın da Millet Bahçesi’ne dönüştürülerek yeşil alan olarak korunması hedefleniyor.

ADLİYE DE ORAYA
EDOK’un kullandığı 1200 dönümlük arazinin 200 dönümü daha önce yeni Kocaeli Adliye Sarayı’nın yapımı için ayrılmıştı. Görüşmelerin olumlu sonuçlanması ve Millet Bahçesi için onay çıkması halinde, bölge hem İzmit, hem de Kartepe’den vatandaşın kolay ulaşacağı bir lokasyon olacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.