enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
13,4726
EURO
15,2894
ALTIN
793,64
BIST
2.011,16

İzmit Belediye meclisinde Kriz

İzmit Belediye meclisinde Kriz
04.01.2022 18:22
0
A+
A-

İzmit Belediyesi’nde yeni yılın ilk meclisi gerçekleştirildi. 28 gündem maddesinin görüşüldüğü mecliste “inek kredisi” krizi yaşandı. AK Partili Meclis Üyesi Hayrettin Ünlü “Köylüye inek desteği verilecekti, bunun karşılığında İstanbul Belediyesi süt alımı yapacaktı. Meclisten geçen inek kredisi ne durumda. İnek kredisinin durumu küçükbaş hayvan desteğine döndü, bu da umarım horoz tavuk desteğine dönmez” dedi.

İzmit Belediyesi ocak ayı meclis toplantısı bugün Belsa Plaza’da bulunan meclis salonunda yapıldı. Toplam 26 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı meclis toplantısına Fatma Kaplan Hürriyet olmadığı için CHP’li Meclis Üyesi Çetin Sarıca başkanlık yaptı. Meclis toplantısı muhalefet meclis üyelerinin önergeleri ile başladı.

AK PARTİ VE MHP’DEN GAZETECİLER İÇİN ÖNERGE
Gündem öncesi AK Parti Grubu tarafından verilen önergede Körfez Mahallesi 602 ada 25 parselde bulunan yapının ruhsatlı ve iskanlı olup olmadığı, iskan sonrası projeye ve mevzuata aykırı müdahale yapılıp yapılmadığı, iş yeri açma ve çalışma ruhsatı verilip verilmediği soruldu. AK Parti Grubu tarafından “İzmit Belediyesi’ne ait Kapanca Sokak’ta bulunan ve kentimizin basın mensupları tarafından Basın Müzesi olarak kullanılan binanın tahsis süresinin uzatılması ve aynı amaçla kullanımının devam etmesini öneriyoruz” şeklinde önerge verildi. MHP Grubu tarafından verilen bir başka önergede mahallelerin çoğu bölgesinde elektrik tellerinin yollardan geçmekte olduğu, ağaç dallarının bu tellere ulaştığı hatta elektrik tellerinin ağaç dallarının arasında kaldığı belirtilerek yağmurda ve karda bu ağaçlardan elektrik akımı olduğu belirtildi. MHP Grubu söz konusu ağaç dallarının budanmasını talep etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.