enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na Tepki: Bu Açıklama Suçtur Bu Dil Darbe Dönemi Dili…!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na Tepki: Bu Açıklama Suçtur Bu Dil Darbe Dönemi Dili…!
17.10.2021 12:58
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Angola’ya hareketinden önce yaptığı açıklamada, “Kılıçdaroğlu’nun açıklaması vesayet çağrısından başka bir şey değil” dedi. Erdoğan, anketlerle ilişkin soruya ise “Sahte anketlerle millete psikolojik operasyon yapılıyor” yanıtını verdi. Ayrıca ABD’nin Türkiye’ye F-16 teklifi olduğunu söyleyen Erdoğan, “Neticede ortada ödenmiş para var” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan üç ülkeyi ziyareti öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

-Başbakanlığım dahil bugüne kadar 28 Afrika ülkesine 38 ziyaret gerçekleştirdim.

CHP liderinin ‘bürokrat’ açıklaması.

Bu açıklama CHP zihniyetinin vesayet zihniyeti olduğunun açık itirafıdır. Bu CHP zihniyetinin ilk çılgınlığı değildir. Bu kamu düzenine tehdittir. Milletimiz cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi için iradesini ortaya koydu. Biz CHP’nin özlemini çektiği vesayet sisteminin defterini çoktan dürdük. Boş heves. Türkiye hukuk devletidir. Bunu Bay Kamal’e hatırlatıyorum. Kabile devleti değildir. bay Kemal’in oyun oynadığı alan değildir. Heves ettiğiniz günler vesayet günleridir geride kaldı. Kılıçdaroğlu’nun kamu görevlilere tehdidi açıkça suçtur. Sen nasıl olur bu ülkenin memurlarını tehdit edersin. Bir taraftan öğretmenleri bir taraftan memurları tehdit edersin. Sen kimsin? Bugüne kadar AK Parti zihniyetinden böyle bir şey duydun mu? Kılıçdaroğlu’nun kamu görevlilerini hatta milletimi ilk tehdidi bu değildir. Hakimlerden başladı polislere öğretmenlere kadar kendi aklında tehditler savurdu. Şimdi bir de tarih veriyor. Göreceğiz. Ne yapacağını göreceğiz.

Merkez Bankası bağımsız olmasa sana randevu vermeyebilirdi

Merkez Bankası Başkanı sana randevu verdi. Eğer bağımsız olmamış olsaydı sana bu randevuyu vermeyebilirdi. Sana randevuyu istediğin gün verdi. Yalan yanlış açıklamalarda ziyaretten sonra medyayı halkı kandırmaya kalkıyorsun. Verdiğiniz rakamlar yalan yanlış utanmadan ziyareti gerçekleştirdiğini ifade ediyorsun.

Anketlerde manipülasyonlardan bıktık. Kamuoyu araştırma ve anket şirketlerine benim güvenimin kalmadığını açıklamıştım.
Son seçimlerde yakın tahminde bulunan bile çıkmadı.

ABD’den F-16 talebi…

F-35 için yaptığımız ödeme karşısında ABD’nin teklifi oldu.

Türkiye elindeki mevcut kıt imkanları ile olsa aşı noktasında ve ilaçlar noktasında her türlü desteği vermiştir. Solunum cihazlarına varıncaya kadar destek verdik. Elimizden gelen desteği nasıl verdiysek vermeye devam edeceğiz. Türkovac çıkıyor. Biz Türkovac’la da kimseye herhangi sansür uygulama engel çıkarma yoluna gitmeden gönüllük sürecini aştıktan sonra desteği vermeye çalışacağız. Türkiye olarak şu ana kadar 159 ülke ve 12 uluslararası kuruluşa tıbbı ekipman yardımında bulunduk. Maske konusunda net desteğimizi sürdürdük. Afrika ülkeleri çoğunlukta olmuştur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.