enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İYİ Parti’den Lütfü Türkkan açıklaması

İYİ Parti’den Lütfü Türkkan açıklaması
12.11.2021 23:07
A+
A-

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan hakkında milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle Meclis’e gönderilen fezlekeye ilişkin, “Sayın Türkkan’ın yargılanmasını sağlayabilirler. Bundan rahatsızlığımız yok. O yargılama esnasında iktidarın hangi kirli pazarlıklarla partimize kumpas kurduğunu da mahkemede dile getirmekten geri durmayacağız. Onların nasıl hazırlığı varsa bizim de o konuyla ilgili hazırlıklarımız var” dedi.

lütfü türkkan

İyi Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) basın toplantısı düzenledi. Şehit yakınına küfür etmesi sonrası hakkında fezleke hazırlanan İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan hakkında konuşan Dervişoğlu’na, Meclis Başkanlığınca Anayasa ve Adalet Komisyonu Üyelerinden Kurulu Karma Komisyona havale edildiğinin hatırlatıldı.

“CUMHURBAŞKANI’NIN TALİMATIYLA İLİŞKİLENDİRİYORUM”
Söz konusu hatırlatma sonrasında Dervişoğlu, “Fezleke komisyondan bize intikal etmedi. Arkadaşlarımız onu takip ediyor. Bu kadar kısa zamanda hem yargının harekete geçmesi hem de TBMM’de iktidar partisinin bu denli vaziyet almasını Sayın Cumhurbaşkanı’nın talimatlarıyla ilişkilendiriyorum” dedi.

“BİZİM DE HAZIRLIKLARIMIZ VAR”
“Doğrusunu isterseniz bu tavrı yadırgamıyorum. Benim için şehitlik önemli bir müessesedir” diyen İYİ Parti Grup Başkanvekili, “Buradan iktidara söylüyorum; Fezlekeyi ben de millet de anlıyor ki TBMM’nin gündemine getirecekler. Çoğunlukları yeterlidir. Sayın Lütfü Türkkan’ın yargılanmasını da sağlayabilirler. Bundan bir rahatsızlığımız yok. O yargılama esnasında iktidarın hangi kirli pazarlıklarla partimize kumpas kurduğunu da mahkemede dile getirmekten geri durmayacağız. İktidarın nasıl bir hazırlığı varsa bizim de o konuyla alakalı hazırlıklarımız var. Sayın Türkkan bir hata yapmıştır. O hatanın bedelini de görevinden istifa ederek ödemiştir ama iktidarın özellikle gazi ve şehit aileleri noktasında, bu olayın çok fevkinde ciddi sabıkaları da vardır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.