enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Numan Hekim Karaman: Erdoğan’a yönelik algı operasyonu yapılıyor

Numan Hekim Karaman: Erdoğan’a yönelik algı operasyonu yapılıyor
20.11.2021 15:43
A+
A-

“Emperyalizme karşı savaş veren, uyguladığı bağımsız politikalarla cevremizde terör devletlerinin kurulmasına müsade etmeyen, Doğu Akdeniz’de, Ege’de , Karadenizde, Libya’da, Irak’ta, Suriye’de, Dağlık Karabağ’da, Katar’da, Somali’de ve Filistin’de olup bittilere izin vermeyen Recep Tayyip Erdoğan emperyalizmin tek hedefi”

Son zamanlarda ülke ekonomisinin kötüye gitmesi, döviz kurundaki hareketlilik ve dış güçlerin Türkiye üzerinde baskı oluşturmaya çalışması üzerine Genel Yayın Yönetmeni’miz Numan Hekim Karaman bazı açıklamalarda bulundu:

“Emperyalizme karşı savaş veren, uyguladığı bağımsız politikalarla cevremizde terör devletlerinin kurulmasına müsade etmeyen, Doğu Akdeniz’de, Ege’de , Karadenizde, Libya’da, Irak’ta, Suriye’de, Dağlık Karabağ’da, Filistin’de olan bitenlere izin vermeyen Recep Tayyip Erdoğan emperyalizmin tek hedefi. Emperyalist dış güçlerle birlikte hareket eden ve onların politikalarının savunucusu içimizdeki hainler sistematik bir şekilde 2023 secimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığından indirmek için her türlü yalana, her türlü algı yaratmaya ve karalamaya başvuruyorlar. Türkiye lehine olan her şeye karşı çıkanların tek hedefi Erdoğan’ı indirmek. Tüm Türk Dünyasının, tüm islam aleminin ve tüm ezilen dünya halklarının umudu ve savunucusu Recep Tayyip Erdoğan emperyalizmin ve onların içimizdeki işbirlikçilerinin hedefi. Vatanseverler, milliyetciler, Türkiye sevdalıları, emperyalizme karşı savaşan bu ülkenin gercek sahipleri olarak taraf olmak zorundayız.”

KARAMAN: ERDOĞAN DEĞİL, MARKETLER HALKA CEZA KESİYOR

Marketlerde her hafta artan fiyat pahalılığına dikkat çeken Karaman, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gıdada fahiş fiyat iddiaları konusunda zincir marketleri işaret ederek “bunların üzerine gideceğiz” dedi, Ticaret Bakanlığı bu marketlerdeki ürün fiyatlarının denetimi için ticaret müfettişleri görevlendirdi. Rekabet Kurumu çok sayıda büyük markete fahiş fiyatlardan dolayı toplamda 2.6 milyar lira ceza kesti fakat marketler aldığı cezayı vatandaştan çıkarmaya başladı, bu tamamen haksızlıktır Erdoğan’a yönelik algı operasyonu yapılıyor.” dedi.

DÖVİZDEKİ HAREKET BATI’NIN TÜRKİYEYİ SIKIŞTIRMA OPERASYONU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurdaki hareketin ABD başta olmak üzere Batı’nın Türkiye’yi sıkıştırma operasyonu olduğunu söyledi.

Erdoğan, döviz kurundaki dalgalanmalar hakkında geçen sene şunları söylemişti:

“Bütün bunlar, batının, başta ABD’nin Türkiye’yi sıkıştırma operasyonlarıdır. Bundan önce yaptınız tutmadı, yine tutmayacak. Bu siyasi bir dayatmadır. Bu yerel seçim. Türkiye’ye ekonomik yaptırım uygulayamazsınız. 4,5 senelik bu süreç içinde de Türkiye olarak yolculuğumuzu kararlı bir şekilde devam ettireceğiz. Kabinemiz belediyelerle uyumlu olduğu zaman çok daha uyumlu olacaktır. Bir sıkıntımız var o da enflasyon. Enflasyonda düşüş başladı. Burada asıl sıkıntı faiz konusu. Faizi düşürdükçe enflasyon düşecektir. Asıl mesele faizdir.”

‘Dolara operasyon yok’ diyenler iyi dinlesin! “Hangi ekonomiste sorsam bunun cevabını veremiyor”

Doların yükselmesi konusunda da yorumlarda bulunan Karahasanoğlu, Türkiye ekonomisine yönelik operasyonu gözler önüne serdi.

Karahasanoğlu şu değerlendirmede bulundu:

“Dün itibariyle 100 baz puan indirilince faiz dolar ne oldu? Bu kez 1 TL birden arttı. E kardeşim, yüzde 2 indirim oluyor 30 kuruş artıyor. Şimdi bir önceki faiz indiriminin yarısı kadar indirim oluyor, 1 TL artıyor. Bunların hepsinin operasyon olduğu çok net ortada. Yoksa, ‘Doların değeri 11 liradır, dolayısıyla hakkını bulmuştur’ diyen hiç kimse de yok. Çünkü üretiminiz artıyorsa, büyümeniz artıyorsa, ihracatınız artıyorsa, ithalatınız azalıyorsa, bu dakikadan sonra dövizin değer kazanması için bir sebep yok.”

Murat Alan ise şunları söyledi:

“Bize de konuk olarak gelen ekonomistlere soruyorum, kimse bunun cevabını veremiyor. Ben diyorum ki, ‘Biz, ülkesinin yarısı Rusya tarafından işgal edilmiş Ukrayna’dan neyi kötü yapıyor olabiliriz? Ukrayna’nın ürettiği mala bakıyorum, Türkiye’nin ürettiği değere bakıyorum, Türkiye Ukrayna’yı 10’a katlıyor.’

Hakeza Gürcistan öyle. Balkan ülkelerine bakıyorsunuz aynen öyle. İspanya öyle. Daha önceki gün İspanya’nın Başbakanı buraya geldi. İspanya’nın ekonomik verilerine baktım, Türkiye ile kafa kafaya gidiyor.”

İNGİLİZ YAZAR: TEK HEDEFLERİ ERDOĞAN’I YIKMAK, TÜRKİYE’Yİ PARÇALAMAK

12 yıl boyunca Londra’daki Kraliyet Adalet Mahkemelerinde avukat olarak çalışan Alexander Mercouris, insan hakları ve anayasa hukuku alanlarında uzman bir yazar. Yazar aynı zamanda Rusya ve Ukrayna üzerine de çalışmalar yapıyor. Türkiye’nin güçlü bir ülke olduğunu ifade eden Mercouris, Türkiye’de bir kriz çıktığı takdirde bu krizin Orta Asya, Batı Asya, Doğu Akdeniz, Avrupa ve hatta ABD’ye ulaşacağını, ancak söz konusu ekibin bunu önemsemediğini, tek isteklerinin burada bir kaos yaratarak Erdoğan’ı yıkmak olduğunu belirtti. Mercouris, “Türkiye 1920’den bu yana zaman zaman demokrasiden uzaklaştı ve bir NATO üyesi olmasına rağmen bu durum Neoconları rahatsız etmedi. Ancak şimdi Erdoğan’ı yıkmak ve Türkiye’yi parçalamak istiyorlar” dedi.

ETİKETLER: , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.