enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
13,5249
EURO
15,4500
ALTIN
791,61
BIST
2.088,53

Kocaeli Servisçiler Odası’nda kongre günü

Kocaeli Servisçiler Odası’nda kongre günü
08.01.2022 13:28
0
A+
A-

Kocaeli Servis Araçları Odası 7. Olağan Genel Kurulunda mevcut Başkan Ahmet Taşçı ve adaylığını koyan Şenol İkizek başkanlık için yarışıyor. Genel Kurulda oy verme işlemi başladı.

Kocaeli Servisçiler Odası’nda kongre günümask
Kocaeli Servis Araçları Odası 7. Olağan Genel Kurulu bugün Antikkapı’da gerçekleştirildi. 2 aday bulunan kurulda mevcut Başkan Ahmet Taşçı ve rakibi Şenol İkizek oldu. Toplamda 2 bin 900 oy kullanıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrenin divan başkanlığını Kadir Durmuş, divan başkan vekilliğini Dursun Tapan, katip üyeliklerini ise Şaban Kesicioğlu, Hamdi Parlak ve Hasan Karabulut gerçekleştirdi. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, İstanbul Umumi Servis Araçları İşletmeleri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk misafir olarak katılım sağladı.

“GEÇMİŞTE NEYDİK ŞİMDİ NE OLDUK”

Kocaeli Servis Araçları Odası Genel Kurulunda konuşmasını gerçekleştiren Ahmet Taşçı şu ifadelere yer verdi: “Değerli esnaf arkadaşlarım kardeşlerim bildiğiniz üzere biz bu odayı 2001 senesinde kurduk 2004 yılında başkanı olduğum odamızda ben ve ekibim büyük uğraşlar vererek siz değerli üyelerimizin de destekleri sayesinde gurur duyulacak yerlere geldik. tabi bu yerlere gelmemize vesile olan tahdidi getirip bizleri kimlik sahibi yapan dönemin Kocaeli büyükşehir belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, genel sekreterimiz Münir Karaloğlu ve rahmetli çalışanımız Nejdet Yıldız’a siz değerli üyelerimizin huzurunda servisçi esnaf adına teşekkür ederim. Şimdi şöyle bir geriye bakıyorum geçmişte neydik şimdi ne olduk. Önceden bırakın arkamızdaki çoluk çocuğumuza miras bırakmayı arabamızı satsak borcumuz bitmiyordu şimdi torunlarımıza dahi yetecek bir mirasımız ve emeklilik sermayemiz var. 2007 de tahdit geldi. 2010 yılında değerimiz 8 – 10 bin TL arası oldu. 2018 yılında ise 160 – 180 bin tl arası değişiyordu. Bu yıl da 900-950 bin TL değer biçiliyor.

“EN RAHAT BİZ ÇALIŞIYORUZ”

Diğer İllerde de odalar ve UKM’ler var fakat iddia ediyorum en rahat biz Kocaeli servisçi esnafı çalışıyoruz. Arkadaşlar bizler önceleri fabrika servislerinde 15-16 adet evrak hazırlıyorduk, şimdi ise URBAS sistemi üzerinden belediye ruhsatını, bulunduğumuz yılın bandrolunu ve tüm UKOM’e işlemlerini yapa biliyoruz. aldığımız bandrol evrağı ile Kocaeli il sınırları içerisinde istediğin yere servis hizmeti veriyoruz. Arkadaşlar Türkiye’de bir örneği dahi olmayan bir karar siz değerli esnafımızın yararına olan kararı sayın belediye başkanım Tahir Büyükakın ile istişareler yapıp esnafımıza kazandırıp kazancımıza kazanç kattık.

“OKUL TAŞITI OLMAYANLARA YOL BELGESİ VERDİK”

Okul taşıtı olmayan araçlara yol belgesi verdik bakın altını çizerek söylüyorum aracın bütün koltuklarında emniyet kemeri arkasında okul taşıtı, dur levhası ve araç içi kamera var ise aracı 15 yaşından küçük ise belgeni alıp istediğin okula servis çekebiliyorsun böyle bir işe kalkıştığımız için bazı arkadaşlarım kardeşlerim bizleri ve belediye yetkilileri kınamış olabilirler fakat biliyorsunuz ki tüm dünyayı etkisi altına almış olan COVİD hastalığı döneminde ve hala devam ettiği için okul servisi yapan esnaflarımız okulların açılıp kapanacağından tereddüt ettikleri için başlamış oldukları fabrika vardiya servislerini bırakmak istemediler haklı olarak.

“TÜRKİYE’DE BİR ÖRNEĞİ YOK”

Türkiye’ de bir örneği yok aracın arıza yaptı veya Allah göstermesin kaza yaptı bir başka sivil plakalı araç ile arıza belgesi alarak işine devam edebiliyorsun diğer illerde ise aracın arıza veya kaza yapması durumunda mağduriyetlerini giderecek imkanları yok kendi imkanlarıyla plakalı araç bularak servisini yapacaksın. Biliyorsunuz bizlerin bir sorunu da kredi Gebze ve Dilovasın’da ki odamıza kayıtlı esnafımıza Kocaeli esnaf kredi KOOP’dan kredi kullandırdık tabi ki Esnaf Kredi KOOP başkanı Faruk Demir beyin sayesinde olmuştur. Sayın servisçi esnafım değerli arkadaşlarım kardeşlerim başkan olduğum yıllar içerisinde servisçi esnafımın değerini-itibarını asla yere düşürmedim. Bizlere ulaşan esnafımıza her daim yardımcı olduk çok güzel projeler çok güzel bir gelecek hazırladık fakat bizler reklam peşinde olmadık olmayız da” ifadelerine yer verdi.

“PLAKAMIZA SAHİP ÇIKINCA KAZANIRIZ”

Taşçı’nın ardından konuşan aday üyesi Şenol İkizek: “Bizler bugüne kadar tüm meslektaşlarımıza dokunmaya çalıştık. Aktif olarak sizlere ulaşmaya çalıştık ortalama yüzde 80 esnaf arkadaşımızın güvenini aldık. Ben bu sektöre muavinlikten geldim. 2004 yılına servisçi olarak aktif olarak çalışmaya çalıştım. Benim ticari aracım varken dönemde birçok araç bağlattım. Bundan sonra bu bende artık bir huy oldu. Haksızlığa karşı bir mücadeleye giriştik. Birçok korsan aracı bağlattırdık. Bu seçimi kazansak da kazanmasak da bunu yapacağız. Resmi olarak bu noktalarda sıkıntı yaşıyoruz. Ama bugün sizlerden bu yetkiyi talep ediyoruz.

“KAZADA CANLAR GİTTİ”

Beni tanıyanlar çok iyi bilir esnafın her probleminde sürekli yardımcı olmaya çalıştım. En son geçen dönem ki seçimlerde bizler bir proje sunduk. Fakat bu detaylar ne hikmetse kullanılmadı. Bunun en büyük cezasını yine biz çektik. Bizler plakamıza sahip çıktığımız zaman kazanırız. Geçen dönem bir trafik kazası geldi. Bu kazada canlarımız yavrularımız rahmetli oldu. Kazadan sonra dahi mevcut araçların hiçbiri odamız tarafından denetlenmedi. Bizler geldiğimiz zaman kısmet olursa bunları denetleyeceğiz.

“KOCAELİ’DE KORSANIN BİTTİĞİ GÖRÜLMEDİ”

Yılbaşından sonra birçok şehrin fiyat tarifesi aldığını gördük. Ne hikmetse bizim bölgemizde fiyat tarifesi açıklanmadı. Bizim bölgemizde birçok fabrika var ama ne yazık ki yollar genişlemiyor. Esnafımız trafik sıkışıklığında yakıt yakıyor. Büyük bir mağduriyet yaşıyor. Bizler sizin desteğinizle ilgili bu konuyla ilgili gerekli görüşmeleri yapacağız. Bu kullanılan usulsüz kartlar sizin cebinizden çalışılıyor. Firma kendi aracını sizlerle bedavaya getiriyor. Kocaeli’de korsanın bittiğini biz değil görmek hayal bile edemedik. Sizlerin mesaisi çalınıyor. Gönlünüz razıysa yine devam edin” ifadelerine yer verdi.

AHMET TAŞCI YÖNETİM KURULU YEDEK YÖNETİM KURULU ASİL
1) Tarık ERYÜREK

2) Mustafa SAN

3) Hayri KORAL

4) Telat CANLI

5) Murat UYSAL

6) Hidayet Cemil ERKAN

7) Uğur COŞKUN

8) Haşim AKBAŞ

9) Metin KIRANŞAL

10) Seyfettin TANAÇ

Yedek
1) Metin KAVAK

2) ilhan DENİZCİ

3) Mehmet ERDEM

4) Yaşar ŞENCAN

5) Engin ŞİMŞEK

6) Nezihi BİNGÜL

7) Özcan KARA

8) Murat DOĞAN

9) Yaşar ÇELİK

10) Recep KAHVECİ

11) Ahmet YILDIRIM ACAR

DENETİM KURULU ASİL
1) Laçin KARA

2) Hakan KARABULUT

3) Bahri YILIMAZ

Yedek
1) Orhan ALPAY

2) Erdal YEŞİLKAYA

3) Batuhan SOSLU

ŞENOL İKİZEK YÖNETÍM KURULU ASİL ÜYESİ YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYESİ
1-) KEMAL ZENCİ

1-) NİZAMETTİN POLAT

2-) ENGİN ERSOY

2-) SUAT GÖZEL

3-) MESUT YÜCEL

3-) BURAK ALTUNTAŞ

4-) MURAT MISIRLI

4-) MURAT ELPE

5-) ADİLHAN CİNEMRE

5-) YASİN KART

6-) CAFER DURSUN

6-) BURHANETTİN ÖZÇELİK

7-) HÜLYA SERTEL

7-) BİLAL KIR

😎 NESİP TAZEGÜL

😎 RAMAZAN EKEMEN

9-) ERKAN ÖTER

9-) FATMA PEHLİVAN

10-) BAYRAM DAĞBAY

10-) ZİYA ÖZAYDIN

11-)UFUK YILDIZ

DENETİM KURULU ASİL ÜYESİ
DENETİM KURULU YEDEK ÜYESİ
1-) ŞAMİL ERSAN

1-) HAKAN ÜNAL

2-) ERKAN AYGÜN

2-) FERHAT GENÇ

3-) GÜNEY DİZMAN

3-) RAMAZAN KAYA

ŞENOL İKİZEK

YÖNETÍM KURULU ASİL
1-) KEMAL ZENCİ

2-) ENGİN ERSOY

3-) MESUT YÜCEL

4-) MURAT MISIRLI

5-) ADİLHAN CİNEMRE

6-) CAFER DURSUN

7-) HÜLYA SERTEL

😎 NESİP TAZEGÜL

9-) ERKAN ÖTER

10-)BAYRAM DAĞBAY

Yedek
1-) NİZAMETTİN POLAT

2-) SUAT GÖZEL

3-) BURAK ALTUNTAŞ

4-) MURAT ELPE

5-) YASİN KART

6-) BURHANETTİN ÖZÇELİK

7-) BİLAL KIR

😎 RAMAZAN EKEMEN

9-) FATMA PEHLİVAN

10-) ZİYA ÖZAYDIN

11-) UFUK YILDIZ

DENETİM KURULU ASİL
1-) ŞAMİL ERSAN

2-) ERKAN AYGÜN

3-) GÜNEY DİZMAN

Yedek
1-) HAKAN ÜNAL

2-) FERHAT GENÇ

3-) RAMAZAN KAYA

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.