enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kemal Kılıçdaroğlu Merkez Bankası’na ‘baskın’a gitti! ‘Yok öyle istediğin gibi…’

Kemal Kılıçdaroğlu Merkez Bankası’na ‘baskın’a gitti! ‘Yok öyle istediğin gibi…’
15.10.2021 17:07
A+
A-

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün ‘ihanetini unutmayacağım’ dediği Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğl’na gitti. Bugün saat 15:30’da Merkez Bankası’na gideceğini duyuran Kılıçdaroğlu, şu saatlerde Merkez Bankası’nda…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından açıklama yaparak bugün saat 15:30’da Merkez Bankası’na gideceğini duyurduktan sonra Merkez Bankası’na gitti. Görüşme sonrası basın açıklama yapan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Kurumun bağımsızlığı sadece bizim için değil dünya piyasaları için önemli. Bu düşüncelerimizi ifade ettik. Fiyat istikrar komitesine vurgu yaptık. Hassasiyetlerimizi ifade ettik. Son 45 günde Türk Lirası yüzde 10 değer kaybetti. Zam yağmuru vatandaşın önüne gelecek

Kılıçdaroğlu dünkü paylaşımında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu’nun gece yarısı görüşmesini eleştirip, “bu ihanette sorumluluğu gitgide artıyor. Unutmayacağım bunu” diyerek Kavcıoğlu’nu hedef almıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Dolar rekorlar kırıyor. Motorin ve benzine yine zam geldi. Sebep olduğun bu rezaletin milleti ezmesini daha fazla izleme Erdoğan, Kara Kış Fonu’nu kur! Ayrıca bugün 15.30’da Merkez Bankası’na gideceğim. Yok öyle istediğin gibi at koşturmak. Biz varız ve mücadele edeceğiz.” dedi.

Kavcıoğlu’na: Bu ihanette sorumluluğu artıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dünkü paylaşımında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nu ihanetle suçlayarak şunları söylemişti: “Erdoğan ve Merkez Bankası Başkanı el ele verdi, halkımızı fakirleştiriyorlar. Bu açıkça millete zulümdür. Şunu da söyleyeyim, Merkez Bankası Başkanı’nın bu ihanette sorumluluğu gitgide artıyor. Unutmayacağım bunu!”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.