enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İki Önemli Madde Büyükşehir Belediye Meclisinden Geçti…!

İki Önemli Madde Büyükşehir Belediye Meclisinden Geçti…!
14.10.2021 17:34
A+
A-

Büyükşehir’in ekim ayı meclisinin ikinci oturumunda Çöp Bertaraf tesisi için ÇED raporunun hazırlanması için ihaleye çıkılması için başkana yetki verilmesi ve Uluslararası Fuar Merkezi’nin yeniden yapılması için Kartepe’de 321 dönüm arazinin alınması meclisten geçti

İki önemli madde meclisten geçti

10 GÜNDEM GÖRÜŞÜLDÜ
Büyükşehir Belediyesi ekim ayı meclis toplantısının ilk oturumundan sonra 15 dakika ara verilerek ikinci oturum yapıldı. Gündemde yer alan Çöp Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi için Fizibilite Raporunun ve Uygulama Projelerinin Hazırlanması ÇED Kararının Alınması Hizmet işi ihalesi için Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ve Uluslararası Fuar Merkezinin yıkım kararı görüşüldü. 10 gündem maddesi üzerinde yapılan görüşmede CHP’liler ÇED ihalesi ve yıkım kararının komisyonlarda görüşülmemesine tepki gösterdi.

MECLİSTEN GEÇTİ
Meclisin ikinci oturumunun kendilerine bildirilmemesi nedeniyle muhalefet grupları tepki gösterdi. Mecliste Başiskele ve Darıca Belediyelerinin ek ödenekleri oy çokluğu ile geçti. Mali Hizmetler Daire Başkanlığının bütçe aktarma talebi de oy birliği ile kabul edildi. CHP Grubu, Çöp Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi için Fizibilite Raporunun ve Uygulama Projelerinin Hazırlanması ÇED Kararının Alınması Hizmet işi ihalesi için Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi için meclise bilgi verilmesini istedi. CHP Grubu tesisin Kandıra’da yapılması ile ilgili doğru olup olmadığını sordu.

KAMU YARARI KARARI ALINDI
Konu ile ilgili bilgi veren Genel Sekreter Balamir Gündoğdu, “Alan ile ilgili Mahalli Çevre Koruma Kararı aldık. Bu konuda danışmanlık hizmeti almak için meclis kararı gerekiyor” dedi. Meclis başkanı Zinnur Büyükgöz, “Yer ile ilgili ÇED çalışmasında yer değişikliği olabilir. Ama elbette yer bellidir ki bu çalışma yapılıyor” dedi. Açıklamanın ardından yapılan oylamada meclis oy çokluğu ile geçti.

FUAR İÇİN YER ALMA KARARI GEÇTİ
Uluslararası Fuar Merkezi’nin yapılacağı Kartepe’deki 321 dönüm arazinin satın alınması ile ilgili başkanlıktan gelen talep görüşüldü. CHP grubu meclise bilgi verilmemesi nedeniyle eleştiride bulunurken meclis başkanı Büyükgöz ise “Burada yer satın alınıyor. Yer kazandırıyoruz” dedi. CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, “Kaç paraya ve ne amaçla alındığını sormak en doğal hakkımız. Konu hakkında bilgi verilseydi konu oy birliği ile geçmesini isterdik” dedi. Tartışmaların ardından gelen gündem maddesi oy çokluğu ile meclisten geçti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.