enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Hürriyet Gölkaypark Proje Lansmanında Konuştu…!

Hürriyet Gölkaypark Proje Lansmanında Konuştu…!
14.10.2021 16:34
A+
A-

Gölkaypark proje lansmanında konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan .Hürriyet,” İzmit’in marka değerini arttırmak istiyoruz. Beton belediyecilik yapmıyoruz. Biz bu şehri seviyoruz. Vatandaşımızın tek kuruşunun hakkını vermek istiyoruz” dedi.

İzmit’te uzun süredir belediye ve AKP İzmit arasında tartışmalara neden olan Gölkay Park’ın yeniden inşası ve sosyal hayata kazandırılmasını içeren proje lansman toplantısı Ramada Plaza’da gerçekleştirildi. Toplantıya CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beltur Genel Müdürü Yardımcısı Fatih Çınar, KOTO Başkan Yardımcısı Volkan Yılmaz, CHP il Kadın Kolları Başkanı Songülkaya, CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, İzmit Kent Merkezi Başkanı Murat Öztürk, Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

10 ADET KAFE
Toplantıdan önce proje ile ilgili olarak verilen bilgide Gölkay Park’ın yeniden inşası ile ilgili olarak şu ifadelere yer verildi: “Sepetçi mahallesi 6576/3 parselinde bulunan Gölkay Park alanı toplam 3962,15 m²’dir. Proje kapsamında kafeterya ve çevre düzenlemesi ele alınmıştır. Bu çalışma ile proje alanı için potansiyellerin değerlendirilmesi, doğal ve fiziksel kaynakların uygun kullanımının sağlandığı, sağlıklı bir çevrenin oluşturulmasına yönelik, göl ile bütüncül bir ana plan elde edilmesinin yanı sıra Gölkay Park alanının yeniden düzenlenmesi amaçlanmıştır. Yapılacak olan kafeterya yapıları ile zengin bir çekim alanının elde edilmesi ve bölgenin bütünlüğü sağlanmıştır. Bununla birlikte, sahip olduğu tüm doğal güzelliklerin etkin bir biçimde değerlendirilmesi Gölkay Park ve çevresinin iyileştirilmesi, yaygın kullanımına yönelik düzenlemeler yapılması ve istinat duvarının bölücü etkisinin yıkılması projede amaçlanmıştır. Alanda bulunan su sporları için tesis birimleri ve çeşitli büyüklükte 10 adet kafe yapısı tasarlanmıştır. Peyzaj projesinde göl ve kıyı kullanımına önem verilerek yapılarla bütünlük amaçlanmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.