enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Gayrimenkul işlemlerinde Hiçbir şey Eskisi Gibi Olmayacak…!

Gayrimenkul işlemlerinde Hiçbir şey Eskisi Gibi Olmayacak…!
09.11.2021 18:03
A+
A-

Gayrimenkul işlemlerinde Hiçbir şey Eskisi Gibi Olmayacak…

Gayrimenkulde Değer haritaları çıkarılacak
Kurumsal Office Gayrimenkul ve Tapucum.net CEO’su Emir Özcan Geçal Gayrimenkul sektöründeki değişiklikleri bildirmeye devam ediyor.
Geçal konut alım satımında yeni dönem başlıyor. Buna göre gayrimenkulden alınan vergiler, diğer tasarruf araçlarının vergilendirilmesi dikkate alınarak yeniden değerlendirilecek; tapuya entegre bir Gayrimenkul Değer Bilgi Merkezi kurulacak. Ayrıca yurtdışında da tapu ve kadastro temsilcilikleri açılacak. Dedi.

Yeni değişiklikler hakkında bilgi veren Tapucum.net CEO’su Emir Özcan Geçal, “Taşınmazların değeri toplu değerleme yöntemiyle belirlenecek. Toplulaştırma, kamulaştırma, imar uygulamalarının etkinliğini artırma, piyasanın daha sağlıklı işlemesi sağlanmış olacak. Türkiye’deki bütün taşınmazların değer haritaları çıkarılacak. Ayrıca yerli, yabancı alıcı ve satıcılar Türkiye’deki taşınmazlara ilişkin tapu işlemlerini bulundukları ülkelerde de yapabilecek” dedi.

Yeni sistemin önemine dikkat çeken Geçal, “Türkiye’de bir ilk olan düzenleme sayesinde çok daha sağlıklı bir sisteme geçmiş olacağız. Milyonlarca alıcı ve satıcıyı ilgilendiren bu gelişme ile gayrimenkulde yeni bir döneme girmiş olduk” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.