enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Doğu Ekspresi tekrar sefere başlıyor

Doğu Ekspresi tekrar sefere başlıyor
19.11.2021 17:59
A+
A-

Pandemi süresince seferleri yapılamayan Turistik Doğu Ekspresi, bir ay sonra yeniden yollarda olacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kırmızı Köprü ile Akçalar Köprüsü’nün açılış törenine katıldı. Bakan Karaismailoğlu, pandemi nedeniyle ara verilen Turistik Doğu Ekspresi’nin seferlerine yeniden başlayacağını bildirdi.

Ankara’dan Kars istikametine ilk seferin 15 Aralık’ta yapılacağını belirten Bakan Karaismailoğlu, Kars’tan ise ilk trenin 17 Aralık’ta hareket edeceğini kaydetti.

HAFTADA İKİ DEFA DÜZENLENECEK

Sadece yataklı ve yemekli vagondan oluşacak Doğu Ekspresi seferlerinin karşılıklı olarak haftada iki kez düzenleneceğini anlatan Bakan Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

“İlk seferinden bu yana 37 bin yolcunun seyahat ettiği, Ankara-Kars güzergahımız, dünyanın en güzel dört tren rotasından olarak gösteriliyor. Bu hizmetimizle hem bölgenin kış turizminin canlanmasına önemli katkı sağlayacağız. Hem de gençlerimizin, insanımızın konforlu bir seyahatle doğusundan batısına bu kadim coğrafyayı ve kadim kültürümüzü tanımalarına olanak sunacağız.”

“Gürcistan, Ermenistan ve Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti gibi komşu ülkelere açılan beş sınır kapısına ulaşım sağlayan bölgemiz, kuzey-güney aksında Doğu Karadeniz’i Kuzey Tetek Hattı’na bağlaması bakımından da önem arz ediyor. Yani sadece turizm değil, ticari bir aks açısından da kilit bir konumda. Kars’ın ulaşım ağını güçlendirecek her bir projenin değerinin farkındayız.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.