enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk Konseyi 8. Zirvesi’nde Açıkladı Binali Yıldırım Türkiye’nin Aksakal’ı Oldu…!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk Konseyi 8. Zirvesi’nde Açıkladı Binali Yıldırım Türkiye’nin Aksakal’ı Oldu…!
12.11.2021 16:16
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda düzenlenen Türk Konseyi 8. Zirvesi’ne katıldı. Düzenlenen toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan Aksakallılar Konseyi’ne Türkiye’nin Aksakal’ı olarak Binali Yıldırım’ın atandığını duyurdu. Türk Konseyi’nin adını “Türk Devletleri Teşkilatı” olarak değiştireceklerini açıklayan Erdoğan Kuzey Kıbrıs’ın tanınması için de çağrı yaptı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurumsallaşmasını geliştiren, bölgesinde ve ötesinde itibarını artıran Türk Konseyi’nin adını “Türk Devletleri Teşkilatı” olarak değiştireceklerini belirterek, “Tabii bu tarihi değişikliğin sadece sözde kalmaması, fiiliyata da dönüşmesi gerekiyor. Ülkelerimizi ve bölgemizi ilgilendiren meseleleri ve fırsatları istişare etmek için teşkilatımızdan daha fazla faydalanmalıyız.” dedi.

Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda “Yeşil Teknolojiler ve Dijital Çağda Akıllı Şehirler” teması altında düzenlenen Türk Konseyi 8. Zirvesi’nde konuştu.

Konsey’e üye ülkelerin liderlerini medeniyetlerin beşiği İstanbul’da misafir etmekten büyük bahtiyarlık duyduğunu dile getiren Erdoğan, “Aile Meclisimizin, Kadirli Doğanım Sayın Berdimuhammedov’un da gözlemci olarak iştirakiyle ikmalinden ayrı bir memnuniyet duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Tarihi kararlara imza atılacak zirvenin ülkeleri ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan, dönem başkanlığının devralındığı Azerbaycan’ı, salgına rağmen yürüttükleri başarılı çalışmalar için tebrik etti. Erdoğan, bu sabah İstanbul’un tarihi yarımadasında, Konsey’in sekretaryasına tahsis ettikleri yeni binada üye ülke bayraklarının birlikte göndere çekilmesinin mutluluğunu paylaştıklarını dile getirdi.

Demokrasi Ve Özgürlükler Adası’nda, “Dijital Çağda Yeşil Teknolojiler ve Akıllı Şehirler” temasıyla düzenlenen zirveye, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev katılıyor.

Binali Yıldırım Türkiye’nin Aksakalı oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın Aksakallılar Konseyi’ne Türkiye’nin Aksakalı olarak atandığını söyledi.

Erdoğan, “Sayın Binali Yıldırım’ı, Aksakallar Konseyi’ne Türkiye’nin Aksakalı olarak atadık. Binali Bey’in tecrübesi ve birikimiyle, ulaştırma başta olmak üzere konseyin çalışmalarına her alanda değerli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Üstlendiği bu önemli görevde kendisine başarılar diliyorum.” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.