enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Cumhurbaşkanı Erdoğan İmam Hatip okulları sempozyumunda konuşuyor: İmam hatipçi olmadım!

Cumhurbaşkanı Erdoğan İmam Hatip okulları sempozyumunda konuşuyor: İmam hatipçi olmadım!
15.10.2021 16:39
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmam Hatip Okulları ve Türkiye’de Din Eğitimi sempozyumuna katılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da “70. Yılında İmam Hatip Okulları ve Türkiye’de Din Eğitimi Uluslararası Sempozyumu”nun açılışına katılıyor.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları

Kuruluşundan itibaren imam hatipler bu ülkede demokrasinin standardını gösteren bir mihenk taşı olmuştur.

Millet bırakın camide namaz kıldıracak imamı ölüsünü yıkayacak ve namazını kıldıracak imam bulamıyordu. Türkçe ezanla tahammül sınırlarını zorluyordu. Merhum Menderes’in hayata geçirdiği ilk icraatı ezanın aslına döndürülmesidir. Menderes’in diğer çalışması imam hatiplerdir. CHP ise açtırmamak için ayak diremiştir.

70 sene önce 17 Ekim 1951’de imam hatip açılması kararıyla böyle başlamıştır. 12 Mart muhtırasında orta okul kısımları kapatılmış lise 4 yıla çıkarılmıştır.

28 Şubat döneminde vesayetçilerin tekrar hedefi olmuştur. Kat sayı zulmüyle üniversite hayallerine set çekilmiştir. Kendi evlatlarım da dahil üniversite hayallerini 13 yıl ya ertelemek ya da yurt dışında gerçekleştirmek zorunda kalmıştır. İmam hatiplerin fetret dönemini biz sonlandırdık.

İmam hatip mezunuyum ama hiç imam hatipçi olmadım. Anadolu liseler, meslek liseler tüm elimizdeki imkanlarla seferber olduk.

Bugün dindar nesil yetiştirelim gayreti varsa bu hocalarımızın emekleri sayesindedir. Bundan rahatsız olanlar yok mu var. Varsın olsun. Biz işimize bakacağız. Dinsiz nesil olsun diyenler yok mu var. Ucube bir nesil olsun diyenler yok mu var. Onlar işine baksın biz işimize bakacağız.

Bu hikaye azgın azınlığın kışkırtmalarına rağmen sessiz çoğunluğun hikayesidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.