enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
13,5383
EURO
15,4623
ALTIN
791,82
BIST
2.072,93

Bahçeli ‘OHAL’ iddiasına sert çıktı: Şuursuzluktur

Bahçeli ‘OHAL’ iddiasına sert çıktı: Şuursuzluktur
15.12.2021 17:49
0
A+
A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Ekonomideki konjonktürel gelişmeleri ve isabetli politika tercihlerini çarpıtıp OHAL’den bahsetmek gafilliktir, şuursuzluktur” dedi. Bahçeli ayrıca, cumhurbaşkanı adaylığı tartışmaları üzerinden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve Millet İttifakı’nı hedef aldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündemdeki tartışmalara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Millet İttifakı’nı cumhurbaşkanı adaylığı tartışmaları üzerinden hedef alan Bahçeli, “Türkiye, zilletin cumhurbaşkanı adaylığı üzerinden meşgul ediliyor” dedi.

Bahçeli, “CHP Genel Başkanı ne kadar heveslense de, ne ölçüde heyecanlanıp iki de bir “İttifak kabul ederse cumhurbaşkanı adayı olmaktan gurur duyarım” dese de çabaları beyhudedir; çünkü bu sakil zihniyet karar ve irade haysiyetini çoktan yabancı güçlere devretmiştir. Zillet ittifakının ruhu ve ruhsatı Türkiye düşmanlarının eline geçmiştir” ifadelerini kullandı.

Açıklamasında muhalefete yönelik bol bol “terör” suçlaması yönelten Bahçeli, Prof. Dr. İzzet Özgenç’in tweetinin ardından başlayan ‘Olağanüstü Hal (OHAL)’ tartışmasıyla ilgili olarak ise şu mesajı verdi:

“TÜRKİYE BÜYÜYEN VE ZENGİNLEŞEN BİR ÜLKEDİR” İDDİASI

“Ayrıca ekonomideki konjonktürel gelişmeleri ve isabetli politika tercihlerini çarpıtıp OHAL’den bahsetmek gafilliktir, şuursuzluktur.

Yükselen, toparlanan ve dengeye gelen Türkiye ekonomisinde olağanüstü hiçbir şey yoktur.

Geleceğe güvenle bakmak varken, makroekonomik parametrelerle ilgili cahilce polemikler yapmak yalnızca krizseverlere hizmet, yalnızca Türkiye’nin düşmesini gözleyenlere himmettir.

Türkiye büyüyen, güçlenen ve zenginleşen bir ülkedir.

Dönemsel sorunlar geçicidir, kısa süre sonra her şey eskisinden daha iyi olacaktır.

Dünyanın dört bir tarafı kaynarken, çevremiz kuşatma altındayken, Türkiye’nin iç cephesini düşürmeye, kaleyi yıkmaya azmetmek vatana ve millete ihanetle eşdeğer bir aymazlıktır.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.