enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Aylardır Beklenen Görüşme Bugün Gerçekleşiyor! İşte Görüşmenin Saati Ve Süresi…!

Aylardır Beklenen Görüşme Bugün Gerçekleşiyor! İşte Görüşmenin Saati Ve Süresi…!
31.10.2021 11:00
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden bugün İtalya’nın başkenti Roma’da görüşecek. ABD Başkanı Biden’in programına göre Erdoğan-Biden görüşmesi saat 12:10’da başlayacak.

Hangi konular ele alınacak?

İki liderin görüşmesinde neler konuşulacak. Görüşmede, F-16 alımı ve savunma ilişkilerinin ön planda olması bekleniyor. Diğer yandan, bölgesel ve küresel konuların da iki lider arasında yapılacak görüşmede ele alınması bekleniyor.

Biden’in ne diyeceği de belli.

Reuters’ın haberine göre, Biden’ın görüşmede “krizler ve düşüncesizce eylem, ABD- Türkiye ilişkilerine fayda sağlamaz” diyeceği belirtildi.

“İsabetli olacaktır’

Roma ve Glasgow’da dünya liderleriyle görüşme yapacağı hatırlatılarak özellikle ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesine ilişkin sorusu üzerine Başkan Erdoğan, Roma’nın gündemi ile Glasgow’un gündeminin şu anda değişmiş gibi gözüktüğüne işaret etmiş ve şunları söylemişti:

“Büyük ihtimalle Roma’da değil ama Glasgow’da görüşmemiz olacak. Bu görüşmede de tabi ki en önemli maddemiz; malum bizim F-35 konumuz var. F-35’le ilgili olarak bizim 1 milyar 400 milyon dolarlık yapmış olduğumuz bir ödeme var. Bu ödemeyle ilgili olarak da tabi ki bunun bize geri ödeme planının nasıl olacağını kendileriyle görüşmemiz gerekecek. Bu konuda mükaleme ne getirecek ne götürecek; onu kendileriyle görüşerek öğreneceğiz. Alt düzeyde aldığımız bazı bilgiler var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.