enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Sokak çağrısı yapan hesaplar için harekete geçildi

Sokak çağrısı yapan hesaplar için harekete geçildi
24.11.2021 17:34
A+
A-

Emniyet Genel Müdürlüğü, kur saldırısı sonrası sosyal medyadan sokak çağrısı yapan hesapları tek tek tespit etti. 271 hesap için yasal işlem resmen başlatıldı.

Döviz kurundaki dalgalanma sonrası harekete geçen bazı sosyal medya hesapları devletin aleyhinde paylaşımlar yaparak vatandaşları sokağa dökmek istedi. Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ekipleri, siber devriyeler ile, sokak çağrısı yapan 271 hesabı anında tespit etti. Bu hesaplar için yasal işlem başlatıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince, kanunların verdiği yetki ve sorumluluk çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir.

Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında, döviz kurlarında gerçekleşen dalgalanmaları manipüle ederek, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, cebir ve şiddet kullanmak için halkı sokağa çağıran içeriklerin yanı sıra, manipülatif ve dezenformasyon niteliğinde paylaşımlarda bulunduğu değerlendirilen 271 hesap ile ilgili çalışma yapılarak tespit edilen şahıslar hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır.

Türk Polis Teşkilatı olarak, her alanda olduğu gibi sanal ortamda da suç ve suçluyla mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.