enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Türkiye’ye alışverişe gelen Bulgaristan vatandaşı: Türk parası çok değersiz

Türkiye’ye alışverişe gelen Bulgaristan vatandaşı: Türk parası çok değersiz
18.11.2021 11:42
A+
A-

Son dönemde artan döviz kurları karşısında Türk Lirası erirken yurt dışından gelen turistlerin bolca alışveriş yaptığı görülüyor. Bulgaristan’dan Edirne’ye alışverişe gelen iki kadının sözleri acı gerçeği adeta yüzümüze çarptı. Türk Lirası’nın çok değersiz olduğunu söyleyen Bulgar turist, “Vaktim olsa her hafta geleceğim alışveriş yapmaya. Bizim Bulgaristanlılar çok geliyor alışveriş yapmaya, çünkü liranız çok düştü. Bizim paranın şu an değeri var, sizin paranın değeri yok şu anda.” dedi.

Türk Lirası’nın değer kaybetmesiyle Edirne’ye alışverişe gelen Bulgar turist sayısı da arttı. 1 Bulgar Levası’nın 6 lirayı aşmasıyla sınıra yakın Bulgaristan şehirlerinden akın başladı.

“VAKTİM OLSA HER HAFTA GELECEĞİM”
Anka’nın haberine göre; Bulgaristan’ın Filibe şehrinde hemşirelik yapan ve aylık 700 euro maaşla çalışan Rafiye Muhtarovaise, “Biz hep geliyoruz buraya, çok memnunuz. Levanın çıkması da iyi oldu. Vaktim olsa her hafta geleceğim alışveriş yapmaya. Bizim Bulgaristanlılar çok geliyor alışveriş yapmaya, çünkü liranız çok düştü.” şeklinde konuştu.

“BİZİM PARANIN DEĞERİ VAR”
Türk Lirası’nın değerinin çok düştüğünü söyleyen kadın, “Bizim paranın şu an değeri var, sizin paranın değeri yok şu anda. Buradan aldığımız zeytinin, peynirin bile tadı başka. Biz çok ucuza alıyoruz her şeyi buradan, çünkü bizim paramız çok değerli” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.