enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

AKP’li milletvekili Hülya Atçı Nergis’ten asgari ücret açıklaması

AKP’li milletvekili Hülya Atçı Nergis’ten asgari ücret açıklaması
16.11.2021 10:53
A+
A-

AKP’li milletvekili Hülya Atçı Nergis, yeni belirlenecek asgari ücretle ilgili olarak “Onu düşünenler düşünsün, Allah da yardımcıları olsun” açıklamasında bulundu.

Açlık sınırında yaşayan milyonlarca çalışanın merakla beklediği 2022 asgari ücret zammı gündemin ilk sırasında yer alırken, AKP Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis’in bir televizyon programında yaptığı açıklamalar sosyal medyada gündem oldu.

Zam konusunda “hem işveren ve hem de çalışanların düşünülmesi gerektiğini” belirtip şu ifadeleri kullandı:

“Hiçbir işyerinin kepenk kapatmasını, işçilerini çıkarmasını, üretimi durdurmasını arzu etmeyiz. Yani işvereni de ezmememiz lazım, işçiyi de düşünmemiz lazım. İnşallah bir orta yol bulunacaktır.”

Sunucunun “Bir vatandaşın geçinebilmesi için asgari ücretin ne kadar olması lazım?” sorusunaysa Nergis, “Bu konuda ben bir rakam söylemeyeceğim. Bilemiyorum. Onu düşünenler düşünsün, Allah da yardımcıları olsun” cevabını verdi.

AKP Kayseri Milletvekili Hülya Nergis daha önce de Türkiye’de yaşam standardının yükseldiğini öne sürüp “Artık ev sahibi olmak, araba sahibi olmak hiç zor değil” iddiasında bulunduğu sözleriyle gündeme oturmuştu.

ÖCALAN ÇIKIŞI
AKP’li Nergis, terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın ölümüne ilişkin kendisine yöneltilen bir soruya da yanıt verdi.

“Bugün terörist başı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan öldü. ‘Türkiye’ye gömülmesini istiyoruz’ diye bir açıklama yapıldı. Siz bununla ilgili neler söylersiniz?” sorusu üzerine AKP’li Nergis, “Nerede vefat etti bilmiyorum. Takip etmedim” dedi.

ETİKETLER: , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.